Leguan Lifts Oy on vuonna 1990 perustettu, kestävien ja luotettavien itsekulkevien henkilönostimien tuotekehitykseen ja valmistukseen keskittynyt yritys.

Olemme osa Suomalaista Avant Tecno-konsernia.

Asiantuntijamme

Myynti ja markkinointi

Antti Sareela

Antti Sareela

Myyntipäällikkö

kotimaan myynti
050 361 1198
antti.sareela@avanttecno.com

Jori Mylläri

Jori Mylläri

Vientipäällikkö

ulkomaan myynti
050 370 5838
jori.myllari@avanttecno.com

Huolto ja varaosat

Riku Pöysti

Riku Pöysti

Varaosavastaava

varaosat ja huolto
050 364 1070
riku.poysti@avanttecno.com

Mikko Toivanen

Mikko Toivanen

After Sales insinööri

tekninen tuki
050 589 1365
mikko.toivanen@avanttecno.com

Niko Hämäläinen

Niko Hämäläinen

Tuotekehitysinsinööri

tuotekehitys
050 589 1358
niko.hamalainen@avanttecno.com

Logistiikka

Päivi Koski

Päivi Koski

Logistiikkakoordinaattori

laskutus ja logistiikka
03 347 8821
paivi.koski@avanttecno.com

Valmistus

Niko Kaasalainen

Niko Kaasalainen

Valmistusinsinööri

050 590 9899
niko.kaasalainen@avanttecno.com

Mika Marttila

Mika Marttila

Tuotantoinsinööri

040 511 4012
mika.marttila@avanttecno.com

Johto

Antti Otava

Antti Otava

Toimitusjohtaja

050 589 1387
antti.otava@avanttecno.com

Yhteystiedot

Leguan Lifts Oy
Ylötie 10
33470 Ylöjärvi
Y-tunnus: 0793358-3

Puhelinvaihde: 03 347 6400
Sähköposti: leguan@avanttecno.com

Myynti: 03 347 6476
Huolto: 03 347 6448
Varaosat: 03 347 6448

Myynti: leguan.myynti@avant.fi
Huolto: leguan.huolto@avant.fi
Varaosat: leguan.varaosat@avant.fi

Myyntipisteet

Leguan Lifts Oy

 

Ylötie 10,

33470 Ylöjärvi

 

Puhelin:

03 347 6400

 

Sähköposti:

leguan.myynti@avant.fi

Konetalo Vainikka

 

Kauppamyllyntie 1

00920 Helsinki

 

Puhelin:

09 303 524

 

Sähköposti:

vainikkaoy@vainikkaoy.com

Konepalvelu Juva

 

Osaketie 7

51900 Juva

 

Puhelin:

0400 188 307

 

Sähköposti:

kari.autio@konepalvelu.fi

Konepalvelu Jyväskylä

 

Kuormaajantie 15

40320 Jyväskylä

 

Puhelin:

050 475 5547

 

Sähköposti:

jorma.venalainen@konepalvelu.fi

      Valtakunnalliset vuokraamot

      Leguanit myös valtakunnallisilta jälleenmyyjiltä:

      Ota yhteyttä

      Ylötie 10, 33470 Ylöjärvi

      03 347 6400

      leguan@avanttecno.com

      Jätä viesti

      Ota yhteyttä

      Ylötie 10, 33470 Ylöjärvi

      03 347 6400

      leguan@avanttecno.com

      Jätä viesti