Leguan Lifts Oy, grundat år 1990, koncentrerar sig på utveckling och tillverkning av hållbara och pålitliga självgående mobila arbetsplattformar. Vi är en del av den finska Avant Tecno koncernen.

Kontaktinformation

Försäljning och markering

Jori Mylläri

Jori Mylläri

Exportschef

Försäljning export
+358 50 370 5838
jori.myllari@avanttecno.com

Antti Sareela

Antti Sareela

Försäljningschef

Försäljning Finland
+358 50 361 1198
antti.sareela@avanttecno.com

Service och reservdelar

Riku Pöysti

Riku Pöysti

Reservdelar

+358 50 364 1070
riku.poysti@avanttecno.com

Mikko Toivanen

Mikko Toivanen

Serviceingenjör

Teknisk support, el teknik
+358 50 589 1365
mikko.toivanen@avanttecno.com

Niko Hämäläinen

Niko Hämäläinen

Produktutvecklingsingenjör

+358 50 589 1358
niko.hamalainen@avanttecno.com

Logistik

Päivi Koski

Päivi Koski

Logistikkoordinator

Fakturering och logistik
+358 3 347 8821
paivi.koski@avanttecno.com

Tillverkning

Niko Kaasalainen

Niko Kaasalainen

Tilverkningsingenjör

+358 50 590 9899
niko.kaasalainen@avanttecno.com

Mika Marttila

Mika Marttila

Produktionsingenjör

+358 40 511 4012
mika.marttila@avanttecno.com

Förvaltning

Antti Otava

Antti Otava

Verkställande Direktör

+358 50 589 1387
antti.otava@avanttecno.com

Kontaktinformation

Leguan Lifts Oy

Ylötie 10
33470 Ylöjärvi
VAT: FI-0793358-3

Wold wide dealers

Email Leguan®Lifts: leguan@avanttecno.com
Phone: +358 3 347 6400
Email spare parts and technical support: spareparts.leguan@avanttecno.com
Phone spare parts and technical support +358 3 347 6448

      Landsomfattande uthyrningsbyråer in Finland

      Hyra en Leguan fråm ett landsomfattande uthyrningsbyrå:

       

      Kontakta oss

      Ylötie 10, 33470 Ylöjärvi

      +358 3 347 6400

      leguan@avanttecno.com

      Lämna ett meddelande

      Kontakt oss

      Ylötie 10, 33470 Ylöjärvi

      +358 3 347 6400

      leguan@avanttecno.com

      Lämna ett meddelande